Mazumtirgotāja "Maxima Latvija" preses sekretārs Ivars Andiņš aģentūrai BNS norādīja, ka pašlaik 60W kvēlspuldzes vēl nopērkamas 108 no pavisam 132 "Maxima" veikaliem. Masveida spuldzīšu pirkšana nav novērota, viņš atzina.

"Īpašu ažiotāžu pirkšanā nemanām, jo cilvēki laikam gana saraduši arī ar jaunajām ekonomiskajām spuldzēm," paskaidroja "Maxima Latvija" preses sekretārs un prognozēja, ka iepirkto spuldzīšu veikalos varētu pietikt vienam līdz pusotram mēnesim.

Mazumtirgotāja "Rimi Latvia" vecākā sabiedrisko attiecību speciāliste Dace Valnere apliecināja, ka 60W kvēlspuldzes vēl pieejamas gan uzņēmuma veikalos, gan noliktavā.

"Grūti pateikt, cik ilgam laikam to pietiks – tas atkarīgs no tā, cik aktīvi pircēji tās turpinās iegādāties," sacīja Valnere, taču piebilda – lai gan pieprasījums pēdējās divās nedēļās, salīdzinot ar tādu pašu laika periodu pirms gada, ir par 43% lielāks, tas tomēr ir nedaudz mazāks kā šā gada septembra pirmajā nedēļā.

Būvmateriālu veikalu "K-Rauta" īpašnieka "Rautakesko" Mārketinga komunikāciju nodaļas vadītāja Ieva Zlaugotne aģentūru BNS informēja, ka veikalu tīkla "K-Rauta" veikalos vairs nav 60W kvēlspuldžu rezerves krājumu. "Pastiprināta to iegāde bija saistīta ar faktu, ka kopš 2011.gada 1.septembra vairs neražo 60W kvēlspuldzes," paskaidroja Zlaugotne.

Pašlaik veikalu tīkls spuldzes saņem no trīs piegādātājiem, no kuriem tikai viens vēl nelielā daudzumā piegādā 60 W kvēlspuldzes, kas saražotas līdz 1.septembrim.
Pēc "Rautakesko" pārstāves teiktā, atvestās 60W kvēlspuldzes klienti uzreiz arī nopērk. "Atsevišķi klienti uzreiz iegādājas pat desmit kvēlspuldžu, lai nodrošinātos ar šīm spuldzēm arī priekšdienām," sacīja Zlaugotne.

2009.gada 13.aprīlī stājās spēkā Eiropas Komisijas (EK) regula par Eiropas Parlamenta un Padomes Direktīvas īstenošanu attiecībā uz mājsaimniecībā izmantojamām kliedētās gaismas lampām, kas paredz pakāpenisku kvēldiega spuldžu ražošanas pārtraukšanu. Jau kopš 2009.gada 1.septembra nedrīkst ražot 100W kvēldiega spuldzes, savukārt no 2011.gada 1.septembra tirgū aizliegts laist 60W kvēldiega spuldzes, bet no 2012.gada 1.septembra – 40 un 25W kvēldiega spuldzes.
Regula ir izstrādāta, lai samazinātu enerģijas patēriņu mājsaimniecību apgaismošanas ierīcēm, pārejot no mazāk efektīvo spuldžu lietošanas uz energoefektīvākām spuldzēm. Lai gan sākotnējās energoefektīvo spuldžu iegādes izmaksas ir augstākas par kvēldiega spuldžu iegādes izmaksām, energoefektīvām spuldzēm ir ilgāks kalpošanas laiks, kā arī mazāks elektroenerģijas patēriņš. Pāreja uz energoefektīvām spuldzēm ir pamatota ar ieguldījumu ilgstošajā attīstībā un resursu izlietojuma efektivitātes celšanā.